Numery alarmowe

Ten miesiąc:2430
Ogólnie wizyt:36581
Max. dziennie:376

DSC00003-11Nasza MDP w dniu 27-05-2017 uczestniczyła w wycieczce rowerowej na trasie Puck – Osłonino.
Po przybyciu na  miejsce  biwakowe młodzież dzielnie rozbiła namioty i przygotowała się do zajęć w grupach.
Grupa dziewcząt zwodowała ponton z silnikiem zaburtowym MERKURY 25 i rozpoczęła szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego.
W tym samym czasie grupa chłopców przechodziła szkolenie medyczne.
Następnie wszyscy próbowali sił w ćwiczeniu bojowym polegającym na rozwijaniu linii gaśniczej od motopompy do rozdzielacza i dalej kończąc linię prądownicami.
Po ćwiczeniach nastąpił czas na relaks i pieczenie kiełbaski  na  ognisku.
Powrót do jednostki nastąpił wieczorem.
Na twarzach młodzieży widać było zmęczenie i szczęśliwy uśmiech radości.

Zapraszamy do galerii

DSC00029-5.JPGDnia 15 maja 2017 r Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza brała udział w Akademii z Okazji Dnia Strażaka.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale i odznaki dla naszych druhów, oraz zbiórka do puszki na Pomoc dla naszego chorego dh Michała przez wszystkich uczestników akademii.

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymała dh Teresa Ginter.

Brązową Odznakę MDP otrzymali druhowie :

• Konrad Grzenkowicz
  • Jakub Juszczak
  • Wiktoria  Dopke

W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie na strażaka naszych nowych członków MDP.
Ślubowanie złożyli :

• Joanna Wewiórowska
  • Julia Lesnau
  • Jan Kropidłowski
  • Tomasz Grzenkowicz

Były gratulacje i życzenia, poczęstunek z pysznymi ciastami oraz lody na mieście.
Po zakończonych uroczystościach udaliśmy się całą drużyną zapalić znicze na grobie dh Krzysztofa.

Zapraszamy do galerii

DSC00008-6.JPG

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP w Pucku uczestniczyła w VIII Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie. Konkurs został rozstrzygnięty 31.03.2017 roku. Nasza Młodzieżowa Drużyna w tym konkursie zdobyła tytuł „NAJLEPSI z NAJLEPSZYCH na wzorową MDP i jej opiekuna” za działalność w 2016 roku.
Konkurs odbył się według następujących kryteriów:

1. Podnoszenie wiedzy i umiejętności członków MDP z zakresu zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom poprzez udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym i powiatowym. Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej
  2. Propagowanie przepisów przeciwpożarowych i prewencyjnych w środowisku
  3. Rozwijanie sprawności fizycznej członków MDP poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki
  4. Organizowanie działalności kulturalno – oświatowej i historycznej w środowisku, uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych w swojej miejscowości
  5. Organizacja MDP
  6. Posiadanie proporca drużyny i Kroniki MDP

Naszą Drużynę reprezentowała delegacja dh Agnieszka Wewiórowska wraz z opiekunem dh Teresą Ginter.
Po wręczeniu dyplomu i nagrody pieniężnej przez Prezesa ZOSP RP dh Waldemara Pawlaka odbył się uroczysty obiad na Zamku Królewskim w Warszawie.
W tym dniu zwiedzaliśmy Muzeum Niepodległości, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie oraz Pałac Kultury i Nauki.

DSC00001-6.JPG

W dniu 05 marca 2017 r  odbył się III Towarzyski Turniej Wiedzy Pożarniczej
MDP Puck  -  MDP  Kosakowo

W eliminacjach wyłoniła się grupa najlepszych

Drużyna MDP Puck

Grupa I
1 miejsce    Jan Kropidłowski
2 miejsce    Jakub Juszczak
3 miejsce    Aleksandra Okroj

Grupa II
1 miejsce  Agnieszka Wewiórowska
2 miejsce  Michał  Godlewski
3 miejsce  Kordian Łuczyński

Zwycięzcy w swoich grupach spróbują swoich sił w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Który odbędzie się w Leśniewie 13 marca 2017 r.

Zarząd OSP w Pucku zaprasza swoich członków na zebranie sprawozdawcze,
które odbędzie się w dniu 19.01.2017 r. o godz.18.00 w świetlicy OSP.
Prezes OSP

PORZĄDEK WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO OSP PUCK ZA 2016 rok
  1. Wybór Komisji Uchwał Wniosków oraz Komisji Mandatowej.
  2. Przedstawienie sprawozdania z działalności OSP za rok 2016.
  3. Złożenie sprawozdania w sprawie ważności obrad przez komisję mandatową.
  4. Przedstawienie sprawozdania finansowego za rok 2016.
  5. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2016.
  6. Przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2017.
  7. Dyskusja merytoryczna nad sprawozdaniami.
  8. Udzielenie absolutorium dla zarządu za okres sprawozdawczy.
  9. Przyjęcie planu działalności i planu finasowego na 2017 rok.
  10. Wystąpienie zaproszonych gości.
  11. Wolne wnioski.
  12. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji.
  13. Zakończenie zebranie i zaproszenie na poczęstunek
Więcej artykułów…